FADESA POLNORD POLSKA
Mieszkania, w których chce się żyć
 

BIURO PRASOWE

Wrocław, 8 czerwca 2017

Apartamenty Innova III już w sprzedaży

Fadesa Polnord Polska rozpoczęła sprzedaż mieszkań w kolejnym etapie projektu Apartamenty Innova we Wrocławiu

Apartamenty Innova3

Apartamenty Innova III stanowią kontynuację rozbudowy inwestycji powstającej w pobliżu ukończonych już nowoczesnych zespołów mieszkaniowych - Osiedle Innova i Osiedle Moderno. Projekt wpisuje się w spójną koncepcję zabudowy terenu w obrębie ulic Jesionowej, Pięknej i Nyskiej w dzielnicy Krzyki, kojarzonym z wrocławskim Śródmieściem, który FPP rozbudowuje od 2010 roku.

W dwóch siedemnastopiętrowych apartamentowcach, które staną przy ulicy Jesionowej znajdzie się 211 mieszkań z wygodnymi loggiami lub balkonami oraz 256 miejsc postojowych. W budynkach,  które formą architektoniczną nawiązywać będą do sąsiedniego budynku Apartamenty Innova II, zaprojektowane zostały mieszkania jedno, dwu, trzy i czteropokojowe wielkości od 33 do 120 mkw. o funkcjonalnych rozkładach z podziałem wnętrz na strefę dzienną i nocną.

Duże, panoramiczne okna zagwarantują dobre nasłonecznienie lokali, a z apartamentów usytuowanych na wyższych piętrach roztaczał się będzie rozległy widok na panoramę miasta.

Poza lokalem usługowym, na parterze i dwóch kondygnacjach podziemnych znajduje się garaż z wjazdem od ulicy Jesionowej. W budynku przewidziane zostały także miejsca postojowe na jednoślady, komórki lokatorskie oraz specjalne schowki na wózki.

Realizacja inwestycji rozpoczęła się na początku marca br. Zgodnie z polityką jakości FPP, budowa Apartamentów Innova III ruszyła wcześniej niż mieszkania weszły do oferty. Początkowe dni sprzedaży w jednym z dwóch budynków, którego sprzedaż rozpoczęła się w kwietniu 2017 roku przyniosły ponad 40 proc. rezerwacji i kilka zawartych transakcji.

Ceny apartamentów usytuowanych na 15 niższych kondygnacjach kształtują się w przedziale od 6097 zł/mkw. do  6697 zł/mkw. Mieszkania na 16. i 17. piętrze kosztują 9000 zł za metr kw. Deweloper oferuje dwa harmonogramy płatności. Pierwszy obejmuje 100 proc. wpłaty w trakcie budowy. W drugim harmonogramie 30/70 - 30 proc. wartości nieruchomości płatne jest na początku w 3 ratach, a pozostałe 70 proc. przed odbiorem mieszkania.

Na kilkuprocentowy rabat mogą liczyć klienci, którzy zakupili już mieszkanie w inwestycji FPP.

Prestiżowa lokalizacja, rozwinięta infrastruktura otoczenia, funkcjonalny rozkład wnętrz, a także zastosowanie nowatorskich rozwiązań architektonicznych i staranne rozplanowanie przestrzeni wspólnych sprawiają, że Apartamenty Innova spełnią oczekiwania osób poszukujących wygodnego miejsca do życia.

Osiedle jest także wyjątkową propozycją dla rodzin z dziećmi. Na jego terenie znajdzie się plac zabaw. W pobliżu inwestycji mieści się przedszkole państwowe i prywatne, a w odległości około 150 metrów znajduje się szkoła podstawowa. Podobnie, jak wszystkie projekty FPP, osiedle zapewnia dostęp do terenów zielonych. Przestrzeń pomiędzy budynkami zostanie zagospodarowana zielenią, a położone nieopodal obszary rekreacyjne dają możliwość aktywnego wypoczynku, zarówno najmłodszym mieszkańcom osiedla, jak i dorosłym.

W sąsiedztwie inwestycji znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, park, centrum handlowe Arkady Wrocławskie, boisko do gry w piłkę i aquapark. W odległości kilkuset metrów od osiedla działają gabinety lekarskie, apteka, salon optyczny i mieszczą się banki.

Apartamenty Innova są położone 2 km od Dworca Głównego PKP i centralnego dworca PKS. A jedną z największych zalet lokalizacji jest niewielka odległość od centrum miasta i wrocławskiego Rynku.

Projekt inwestycji przygotowany został w pracowni architektonicznej Pro Art Konopka. Generalnym wykonawcą Apartamentów Innova III jest firma HARAS. Prace budowlane jednego budynku mają zakończyć się w marcu, a drugiego w maju 2019 roku.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie   http://www.apartamentyinnova.pl/www.ostojawilanow.com) w Warszawie i  Apartamenty Innova (www.apartamentyinnova.pl) we Wrocławiu. Od chwili zawiązania spółki do 31maja 2017 roku FPP sprzedała 2922 mieszkania (w tym 1000 mieszkań we Wrocławiu) i przekazała  do odbioru 2767 lokali. W roku 2016 FPP sprzedała 276 mieszkań  i  wydała również 276 mieszkań oraz osiągnęła przychód w wysokości 137 milionów złotych.

Dodatkowe informacje:

PRESTIGE PUBLIC RELATIONS

prestigepr@prestigepr.pl

www.prestigepr.pl

 

Warszawa, 23.12.2015

FPP informuje że:

Ostoja Wilanów nagrodzona w konkursie Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015

Niezmiernie miło nam poinformować, że inwestycja Ostoja Wilanów zdobyła II miejsce w konkursie - Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015 - w kategorii: Zabudowa zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju. Celem przedsięwzięcia organizowanego przez Polski Związek Firm Deweloperskich było wyróżnienie projektów, które stwarzają idealne warunki do zamieszkania, są użyteczne dla mieszkańców, przyjazne dla środowiska i realizowane zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju.

Osiedle Ostoja Wilanów zostało docenione przez kapitułę konkursu za niepowtarzalną koncepcję urbanistyczną, która czerpie inspirację z idei - miasta ogrodu - a jednocześnie bazuje na najnowocześniejszych rozwiązaniach architektonicznych.

Nagroda, która jest jednym z najważniejszych wyróżnień branżowych w kraju, została wręczona podczas uroczystej gali, która odbyła się 10. grudnia br. w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich.

Dział Marketingu i Sprzedaży

Warszawa, 9 marca 2015 r. (aktualizacja wg stanu na 5 października 2015)

Fadesa Polnord Polska sp. z o.o. (FPP) informuje:

INFORMACJE DOTYCZĄCE OTWARCIA PROCESU LIKWIDACJI HISZPAŃSKIEJ SPÓŁKI MARTINSA-FADESA S.A.

 1. Pytania dotyczące MARTINSA-FADESA S.A.

 2. Co oznacza otwarcie procesu likwidacji MARTINSA-FADESA S.A.?

  Dnia szóstego marca 2015 roku, Wydział Gospodarczy Nr 1 Sądu w La Coruña (Hiszpania) zarządził otwarcie procesu likwidacji MARTINSA-FADESA S.A. Firma weszła w proces likwidacji, ponieważ nie udało jej się spłacić zadłużenia wobec wierzycieli w terminach ustanowionych w porozumieniu zawartym z wierzycielami w marcu 2011 roku.

  Trzej członkowie Zarządu upadłościowego, którzy uczestniczyli już w postępowaniu układowym z wierzycielami od 2008 roku do marca 2011 roku zostali powołani na stanowiska likwidatorów MARTINSA-FADESA S.A. Od tej pory do ich kompetencji należy zarządzanie i rozporządzanie majątkiem spółki. Likwidatorzy opracowali plan zbycia mienia MARTINSA-FADESA S.A., który został zatwierdzony przez sędziego nadzorującego likwidację MARTINSA-FADESA S.A. zatwierdzenie planu miało miejsce 29 września 2015 roku.

  Ustawowy termin dla likwidacji wynosi jeden rok. Z uwagi na fakt, że MARTINSA-FADESA S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw w sektorze nieruchomości na terenie Hiszpanii, termin likwidacji został przedłużony do 31 grudnia 2017 roku. Data ta ma charakter wyłącznie referencyjny i okres likwidacji może zostać wydłużony również poza ten termin.

 3. Czy likwidacja MARTINSA-FADESA S.A. ma wpływ na jej spółki zależne poza Hiszpanią?

  Likwidacja nie ma wpływu na spółki zależne MARTINSA-FADESA S.A. które mają siedziby poza Hiszpanią. Każda ze spółek posiada odrębną osobowość prawną Międzynarodowe spółki zależne są podmiotami samodzielnymi i niezależnymi od MARTINSA-FADESA S.A. i prowadzą autonomiczną działalność, na którą w żadnym stopniu nie rzutuje proces likwidacji MARTINSA-FADESA S.A.

 1. Pytania dotyczące FADESA POLNORD POLSKA SP. Z O.O.

 2. Jaki jest procentowy udział MARTINSA-FADESA SA w kapitale FPP?

  MARTINSA-FADESA SA ma 51% udziałów w kapitale FPP.

 3. Czy likwidacja MARTINSA-FADESA S.A. ma wpływ na zarządzanie i działalność FPP?

  Likwidacja MARTINSA-FADESA S.A. nie ma wpływu na FPP. FPP prowadzi projekty budowlane i zarządza zasobami firmy jak zwykle. Kiedy MARTINSA-FADESA S.A. była objęta postępowaniem układowym w okresie od lipca 2008 roku do marca 2011 roku FPP również prowadziła normalną działalność. Od lipca 2008 roku FPP sprzedała ponad 2200 mieszkań w Polsce, z czego 700 w projekcie zapoczątkowanym na wiosnę 2010 roku we Wrocławiu. W tym czasie FPP zakupiła nowe tereny inwestycyjne we Wrocławiu. Obecnie prowadzone projekty w Warszawie i Wrocławiu, zarówno te w trakcie budowy, jak i przygotowywane do realizacji idą zgodnie z planem.

  FPP jest jednym z przedsiębiorstw z segmentu deweloperskiego o najlepszej płynności finansowej w Polsce, z bardzo niskim poziomem zadłużenia wobec banków. Szczegółowe informacje na temat sytuacji FPP oraz sprawozdania finansowe spółki można znaleźć na stronie /pl/dane-finansowe.aspx

 1. Finansowanie

 2. Budowa osiedla OSTOJA-WILANÓW w Warszawie jest finansowana przez bank PEKAO S.A.

 3. Budowa OSIEDLA-MODERNO we Wrocławiu jest finansowana przez bank GETIN NOBLE BANK S.A.

 4. Budowa osiedla APARTAMENTY-INNOVA we Wrocławiu jest finansowana przez bank GETIN NOBLE BANK S.A.

  Wszystkie realizowane projekty deweloperskie podlegają przepisom Ustawy z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. W projektach deweloperskich OSIEDLE-MODERNO i APARTAMENTY INNOVA we Wrocławiu zaliczki wpłacane przez klientów na ich przyszłe mieszkania dokonywane są na rachunki powiernicze. Projekt OSTOJA -WILANÓW podlega postanowieniom umowy kredytowej zawartej z bankiem PEKAO S.A. Oznacza to, że zaliczki wpłacane przez klientów dokonywane są na rachunki zastrzeżone. Te postanowienia obowiązują od początku realizacji projektu OSTOJA -WILANÓW.

  o Fadesa Polnord Polska

FPP została utworzona w roku 2005, a jej akcjonariuszami są hiszpańska spółka MARTINSA-FADESA S.A. (51% kapitału) i polska spółka POLNORD S.A. (49% kapitału). FPP realizuje w chwili obecnej inwestycję Ostoja-Wilanów (www.ostoja-wilanow.com) w Warszawie oraz Osiedle-Moderno (www.osiedlemoderno.pl) oraz Apartamenty-Innova (www.apartamentyinnova.pl) we Wrocławiu. Również we Wrocławiu zakończona została realizacji inwestycji Osiedle Innova (www.osiedle-innova.com) Ponadto FPP posiada w Polsce tereny wystarczające do wybudowania ponad 700 mieszkań. Od chwili zawiązania spółki do dnia 30 września 2015 roku, FPP sprzedała 2.478 mieszkań, z tego 700 we Wrocławiu i przekazała klientom 2.154 lokale. W roku 2014 FPP sprzedała 259 mieszkań, przekazała do odbioru 408 lokale i zanotowała przychody ze sprzedaży na 174 miliony złotych.

Warszawa, dnia 9 marca 2015 r. (aktualizacja wg stanu na 5 października 2015)

Wrocław, dn. 16.02.2015r.

Fadesa Polnord Polska rozpoczyna nową inwestycję we Wrocławiu

Hiszpańsko-polska firma Fadesa Polnord Polska, która od dekady z sukcesem realizuje projekty mieszkaniowe we Wrocławiu i w Warszawie, poinformowała o rozpoczęciu prac budowlanych przy nowej inwestycji - Apartamenty Innova. Inwestycja usytuowana jest u zbiegu ulic Pięknej i Jesionowej we wrocławskich Krzykach.

001_b

Projekt Apartamentów Innova, na podstawie uzgodnień z inwestorem - FPP, przygotowała autorska pracownia architektury - APA Hubka. Studio opracowało również koncepcję Osiedla Innova, które było wielokrotnie nagradzane za aranżację.

- O unikalności projektu Apartamenty Innova świadczy przede wszystkim jego  lokalizacja, zastosowanie nowatorskich i funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych oraz rozkłady mieszkań. Pracując nad koncepcją osiedla skupiliśmy się na starannym rozplanowaniu przestrzeni wspólnych, by stworzyć przyszłym mieszkańcom najbardziej dogodne warunki do życia. Podobnie jak wszystkie nasze projekty, osiedle zapewnia bezpośredni dostęp do obszarów rekreacyjnych. Funkcjonalne rozkłady mieszkań zapewnią wygodę poprzez aranżację wnętrza na strefę dzienną i nocną. Duże okna to z kolei atut który pozwoli cieszyć się widokiem z wyższych pięter - przyznaje Małgorzata Gryc, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Fadesa Polnord Polska.

Budowa Apartamentów Innova ruszyła pod koniec listopada 2014 roku. Generalnym wykonawcą jest przedsiębiorstwo budowlane Maxbud ABJ Sp. z o.o. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na I Q 2017 roku.

W dwóch pierwszych budynkach o zróżnicowanej wysokości powstanie 206 mieszkań o powierzchni od 43 do 72 m kw. W budynku 6.5  mieszkania rozmieszczone będą na 6 piętrach, a w budynku 6.4 panoramę miasta będzie można podziwiać z 17. piętra. Wszystkie lokale oferują panoramiczne okna, zapewniające dobre nasłonecznienie i ponadstandardową wysokość pomieszczeń.

Przestrzeń pomiędzy budynkami zostanie zagospodarowana zielenią z miejscami przeznaczonymi do rekreacji mieszkańców i osób korzystających z usług, znajdujących się na terenie osiedla. Rozpoczęcie sprzedaży mieszkań w planowane jest na marzec 2015 roku.

Osiedle Apartamenty Innova wpisuje się w spójną koncepcję zabudowy terenu w obrębie ulic: Jesionowej, Pięknej i Nyskiej, administracyjnie należącego do dzielnicy Krzyki, ale kojarzonego przez wrocławian ze Śródmieściem. Na tym obszarze FPP od 2010 roku realizuje z sukcesem dwie inne inwestycje mieszkaniowe: Osiedle Moderno (158 mieszkań), którego budowa ma potrwać do III Q 2015 roku oraz Osiedle Innova (531 mieszkań), które w całości zostało już zakończone. Nowy kompleks ma stanowić kontynuację i rozbudowę tych projektów.

Jedną z najważniejszych zalet tej lokalizacji jest niewielka odległość od centrum miasta - zaledwie 7 minut drogi. Wrocławski Rynek znajduje się tylko 4 km dalej. Osiedle jest położone 2 km od Dworca Głównego PKP i Dworca centralnego PKS. W pobliżu inwestycji znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe. W bezpośrednim sąsiedztwie osiedla mieszczą się szkoła podstawowa i przedszkole oraz niedawno wybudowane centrum handlowe Arkady Wrocławskie.

Rozwinięta infrastruktura miejska i społeczna, jaką zapewnia najbliższa okolica, umożliwia mieszkańcom bezpośredni dostęp do licznych placówek handlowo-usługowych, zdrowotnych, oświatowych i sportowych. Pieszo można pokonać dystans dzielący Apartamenty Innova od miejskich terenów rekreacyjnych i parkowych - Parku Wł. Andersa, Parku Skowroniego, czy Wrocławskiego Parku Wodnego.

FADESA POLNORD POLSKA (FPP)

FPP została utworzona w 2005 roku, a jej akcjonariuszami są hiszpańska spółka MARTINSA-FADESA S.A. (51% kapitału) oraz polska spółka POLNORD S.A. (49% kapitału). FPP realizuje w chwili obecnej inwestycję Ostoja-Wilanów (www.ostoja-wilanow.com) w Warszawie  oraz Osiedle-Innova (www.osiedle-innova.com i Osiedle-Moderno (www.osiedlemoderno.pl) we Wrocławiu. Ponadto, FPP posiada w Polsce tereny pod budowę kolejnych 850 mieszkań. Od chwili zawiązania spółki do dnia 31 grudnia 2014, FPP sprzedała 2235 mieszkań i oddała do użytku 2116 lokali. W 2014 roku FPP sprzedała 259 mieszkań, przekazała do odbioru 408 lokali i osiągnęła przychody w wysokości 174 milionów złotych.

Aktualnie FPP realizuje:

Osiedle Moderno we Wrocławiu www.osiedlemoderno.pl

Ostoja Wilanów w Warszawie www.ostoja-wilanow.com

Osiedle Innova we Wrocławiu - inwestycja zakończona www.osiedle-innova.com

Villa Botanica w podwarszawskim Powsinie - inwestcja przygotowywana

Dodatkowe informacje:

PRESTIGE PUBLIC RELATIONS

prestigepr@prestigepr.pl

tel. 022 620 28 29

www.prestigepr.pl

 

Wrocław, dn. 25.11.2014 r.

25.11.2014

 

Warszawa, dn. 11.09.2014 r.

FADESA POLNORD POLSKA (FPP) przekazała klucze do 2.000 mieszkań
Spółka FADESA POLNORD POLSKA (FPP) w projektach realizowanych w Warszawie i we Wrocławiu wydała klientom już 2.000 mieszkań

Przekazanie 2.000 mieszkań jest dla nas źródłem ogromnej satysfakcji, przede wszystkim dlatego że to dowód zaufania ze strony klientów. Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy zdecydowali się zamieszkać na jednym z osiedli wybudowanych przez FPP - mówi Małgorzata Gryc, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Fadesa Polnord Polska. Sukces, jaki FPP odniosła zarówno na warszawskim, jak i wrocławskim rynku był możliwy dzięki dobrej lokalizacji projektów, zastosowaniu nowatorskich i funkcjonalnych rozwiązań architektonicznych, jak również wybiegającemu w przyszłość standardowi osiedli. - Dzięki perspektywicznemu planowaniu inwestycji oraz ich kompleksowej aranżacji możliwe było stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom, co znalazło uznanie wśród naszych klientów - podkreśla Małgorzata Gryc.

4

Wszystkie inwestycje firmy zapewniają bezpośredni dostęp do terenów zielonych i charakteryzują się niezwykle starannym rozplanowaniem przestrzeni wspólnych. W obrębie każdego osiedla znajdują się liczne alejki spacerowe i tereny rekreacyjne. Znakiem rozpoznawczym projektów Fadesy jest rozbudowana infrastruktura dla rodzin z dziećmi. W inwestycji Ostoja Wilanów znajdują się tereny zielone o powierzchni ponad 5 ha przeznaczone do wyłącznego użytku mieszkańców, w wśród nich parki, jeziorko, place zabaw i boisko. Wyższy komfort życia zapewniają również w przemyślany sposób ulokowane w budynkach pomieszczenia zapewniające dodatkową przestrzeń do przechowywania oraz boksy na rowery i wózki dziecięce. Wygodzie mieszkańców służą także, znajdujące się na terenie inwestycji, lokale handlowo-usługowe i placówki użyteczności publicznej, jak np. przedszkola. Kluczowym założeniem dewelopera jest dostarczanie mieszkań, w których chce się żyć. Hiszpańsko-polska spółka Fadesa Polnord Polska, od rozpoczęcia działalności na rynku polskim w 2005 roku do połowy bieżącego roku, sprzedała ponad 2.150 mieszkań. Spółka osiągnęła w ostatnim czasie wynik 500 mieszkań w przedsprzedaży w swoich projektach zlokalizowanych we Wrocławiu (Osiedle Innova i Osiedle Moderno). Firma charakteryzuje się stabilną sytuacją finansową. W pierwszych sześciu miesiacach 2014 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 123,67 mln zł. W końcu czerwca bieżącego roku spółka posiadała kapitał własny w wysokości 95,59 mln zł, a zobowiązania z tytułu kredytów wynosiły zaledwie 3,85 mln zł. Długofalowa strategia Fadesy przewiduje umacnianie pozycji firmy na rynku i sukcesywny rozwój działalności na terenie Polski. Deweloper posiada grunty pozwalające na wybudowanie ponad 1.000 mieszkań.

Projekty w trakcie realizacji:

Ostoja Wilanów Inwestycja Ostoja Wilanów (www.ostoja-wilanow.com ) położona jest na rozległym obszarze 17 ha w warszawskim Miasteczku Wilanów, między ulicami Klimczaka, Zdrową i Hlonda, niedaleko al. Rzeczypospolitej. Prowadzona jest w 8 etapach, w których powstanie łącznie 31 nowoczesnych, 4-piętrowych budynków. Ponad 5 ha na obszarze osiedla zajmują atrakcyjnie zagospodarowane tereny rekreacyjne. Znajdują się wśród nich m.in.: park leśny o pow. 2 ha, park centralny z jeziorkiem (długości 300 m.) z drewnianymi mostkami i biegnącymi wokół alejkami spacerowymi oraz oświetlone po zmroku boisko sportowe i tereny zabaw dla dzieci. Obecnie w Ostoi Wilanów prowadzona jest budowa dwóch z pięciu ostatnich budynków w inwestycji.

Osiedle Innova (www.osiedle-innova.com ) znajduje się we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, u zbiegu ulic Nyskiej, Pięknej i Jesionowej. Poza doskonałym usytuowaniem, które zapewnia dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej, inwestycję wyróżnia nowoczesny design budynków. Lokalizacja inwestycji na mapie akustycznej Wrocławia to jedno z najcichszych miejsc w mieście. Osiedle Innova oferuje ciekawe, niejednokrotnie nagradzane rozwiązania architektoniczne oraz wysoką jakość wykończenia. Projekt składa się z 9 eleganckich, klasycznych budynków. Obecnie realizowany jest ostatni etap inwestycji, w którym powstanie 112 mieszkań.

Osiedle Moderno Budowa Osiedla Moderno (www.osiedlemoderno.pl ) zlokalizowanego przy ulicy Pięknej we wrocławskich Krzykach, usytuowanego w bezpośrednim sąsiedztwie Osiedla Innova, rozpoczęła się w marcu tego roku. Inwestycja składa się ze 158 mieszkań znajdujących się w 4-piętrowym budynku. W obrębie osiedla znajdują się tereny rekreacyjne, plac zabaw dla dzieci i strefy wyposażone w sprzęt do ćwiczeń dla dorosłych.

Apartamenty Innova Przygotowywana inwestycja we wrocławskich Krzykach ma stanowić kontynuację i rozbudowę Osiedla Innova i Osiedla Moderno. Apartamenty charakteryzować się będą dużymi, wygodnymi tarasami, przestronnymi i funkcjonalnymi wnętrzami, otwartymi widokami z okna na okolicę. Osiedle ma współgrać z nowoczesnym i dynamicznym charakterem miasta Wrocław.

Villa Botanica Villa Botanica to inwestycja w fazie przygotowania do budowy. Ten wyjątkowy projekt harmonijnie wpisuje się w sielską atmosferę warszawskiego Powsina. W ramach inwestycji powstanie kompleks willi miejskich i stylowych kamieniczek.

FPP została utworzona w roku 2005, a jej akcjonariuszami są hiszpańska spółka MARTINSA-FADESA S.A. (51% kapitału) i polska spółka POLNORD S.A. (49% kapitału). FPP realizuje w chwili obecnej inwestycję Ostoja-Wilanów (www.ostoja-wilanow.com ) w Warszawie oraz Osiedle-Innova (www.osiedle-innova.com ) i Osiedle-Moderno (www.osiedlemoderno.pl ) we Wrocławiu. Ponadto FPP posiada w Polsce tereny wystarczające do wybudowania ponad 1.000 mieszkań. Od chwili zawiązania spółki do dnia 31 sierpnia 2014 roku, FPP sprzedała 2.157 mieszkań i przekazała do odbioru ponad 2.000 lokali. W roku 2013 FPP sprzedała 355 mieszkań, przekazała do odbioru 252 lokale oraz osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 93,36 miliona złotych.

 

Wrocław, dn. 11.08.2014 r.

FADESA POLNORD POLSKA (FPP) sprzedała we Wrocławiu 500 mieszkań
Spółka FADESA POLNORD POLSKA (FPP) osiągnęła liczbę 500 sprzedanych mieszkań w swoich wrocławskich inwestycjach

Wypracowanie tak dobrych rezultatów sprzedaży nie byłoby możliwe bez zaufania ze strony naszych klientów, którym chcemy gorąco podziękować za wybór mieszkań w naszych projektach znajdujacych się we Wrocławiu. Sukces, jaki osiągnęliśmy pozwala nam wierzyć w skuteczność przyjętej strategii, zgodnie z którą oferujemy mieszkania o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości, co znajduje odzwierciedlenie w zainteresowaniu klientów ofertą firmy - mówi Małgorzata Gryc, dyrektor sprzedaży i marketingu w FADESA POLNORD POLSKA.

3

Spółka FADESA POLNORD POLSKA, której udziałowcami są hiszpańska spółka MARTINSA - FADESA S.A. i polska spółka POLNORD S.A., została powołana w 2005 roku. Firma prowadzi inwestycje w Warszawie i we Wrocławiu. Wybudowała dotąd ponad 2000 mieszkań, z których 2000 zostało oddanych do użytku. Przedstawiciele dewelopera podkreślają, że FPP może się pochwalić bardzo dobrymi wynikami finansowymi przy niskim poziomie zadłużenia w instytucjach finansowych. Na wrocławskim rynku firma jest obecna od czterech lat. Aktualnie, w dzielnicy Krzyki prowadzi budowę dwóch kompleksów osiedlowych: OSIEDLA MODERNO (www.osiedlemoderno.pl ) i OSIEDLA INNOVA (www.osiedle-innova.com ). Budowa OSIEDLA MODERNO u zbiegu ulic Nyskiej i Pięknej ruszyła wiosną tego roku.

Inwestycja jest bezpośrednią kontynuacją ostatniego etapu realizacji OSIEDLA INNOVA (531 mieszkań) na terenie, który deweloper rozbudowuje od 2010 roku. Punktem wyjścia do rozpoczęcia tego projektu, podobnie jak wszystkich inwestycji firmy, było stworzenie projektu, w którym chce się żyć. Wraz z atrakcyjnie zaprojektowanymi mieszkaniami, pomyślano o koncepcji urbanistycznej, która pozwoli wykreować przestrzeń przyjazną mieszkańcom, zapewniając im najwyższy komfort życia. Potwierdzeniem wyjątkowego charakteru aranżacji Osiedla Innova są nagrody, jakie projekt wielokrotnie otrzymywał za rozwiązania architektoniczne.

Nowoczesny kompleks willi miejskich i budynków wielorodzinnych położony w warszawskim Wilanowie, między ul. Hlonda i al. Rzeczypospolitej, FADESA POLNORD POLSKA realizuje również mając na względzie dobro i wygodę mieszkańców. Osiedle OSTOJA WILANÓW (www.ostoja-wilanow.com ) usytuowane opodal Pałacu w Wilanowie i królewskiego kompleksu parkowego powstaje na obszarze 17 hektarów zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. To zielony azyl, w którym aż 45 % obszeru zajmują atrakcyjne tereny rekreacyjne, w tym m.in. park z roślinnoscią leśną (pow. 2 ha), park centralny z jeziorkiem (dł. 300 m.), mostkiem i alejkami spacerowymi, boisko sportowe oraz strefy zabaw dla dzieci w różnych grupach wiekowych. FPP posiada w swoim portfolio szeroki wybór mieszkań, od kawalerek po luksusowe apartamenty na ostatnich piętrach . Przy aranżacji rozkładów mieszkań projektanci zwracają szczególną uwagę na funkcjonalność przestrzeni. Duże okna, balkony i tarasy, a także przestronne hole w budynkach to cecha charakterystyczna dla projektów FPP. Nowością, jaką wprowadziła niedawno firma jest duża ilość komórek lokatorskich i pomieszczeń służących do przechowywania. Należy zaznaczyć, boksy zaprojektowane są nie tylko w garażu podziemnym, ale także na poszczególnych piętrach.

FPP została utworzona w roku 2005, a jej akcjonariuszami są hiszpańska spółka MARTINSA-FADESA S.A. (51% kapitału) i polska spółka POLNORD S.A. (49% kapitału). FPP realizuje w chwili obecnej inwestycję Ostoja-Wilanów (www.ostoja-wilanow.com) w Warszawie oraz Osiedle-Innova (www.osiedle-innova.com) i Osiedle-Moderno (www.osiedlemoderno.pl) we Wrocławiu. Ponadto FPP posiada w Polsce tereny wystarczające do wybudowania ponad 1.000 mieszkań. Od chwili zawiązania spółki do dnia 30 czerwca 2014 roku, FPP sprzedała 2.118 mieszkań i przekazała do odbioru 1.986 lokali. W roku 2013 FPP sprzedała 355 mieszkań, przekazała do odbioru 252 lokale oraz osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 93,36 miliona złotych

 

Warszawa, dn. 28.07.2014 r.

Ruszyła budowa kolejnego etapu osiedla Ostoja Wilanów

Fadesa Polnord Polska (FPP) w swojej stołecznej inwestycji - Ostoja Wilanów - zbuduje 2 eleganckie budynki, w których powstanie 136 mieszkań
Nowoczesny kompleks willi miejskich i budynków wielorodzinnych, otoczony rozległymi terenami rekreacyjnymi (ok. 45% terenu osiedla), powstaje w warszawskim Wilanowie na obszarze 17 ha między ul. Hlonda i al. Rzeczypospolitej. W Ostoi Wilanów (www.ostoja-wilanow.com ) finalnie znajdzie się ponad 2000 mieszkań, a jej mieszkańcy do wyłącznej dyspozycji będą mieć ponad 5 ha atrakcyjnie zagospodarowanych, zielonych terenów wypoczynkowych. Starannie zaprojektowana inwestycja budowana jest etapami.

2

W rozpoczynanym obecnie etapie 6a powstaną dwa, 4 piętrowe budynki, które zlokalizowane będą w pobliżu centralnej strefy rekreacyjnej kompleksu, przy jeziorku. Zostało w nich zaprojektowane 136 mieszkań. Do lokali usytuowanych na parterze przynależeć będą przestronne ogrody, a do mieszkań położonych na piętrach od 1. do 3. wygodne tarasy lub balkony. W nowej ofercie, w budynkach B4 powstaną funkcjonalnie zaaranżowane mieszkania 2 do 5 pokojowe o powierzchni od 40 do 146 mkw. Na ostatnich piętrach znajdą się ekskluzywne apartamenty z rozległymi tarasami. Ceny mieszkań wahają się od 7797 zł/mkw. do 7997 zł/mkw., a cena penthousów to 10 000 zł/mkw.

Na poziomie -1 w budynkach będą garaże oraz boksy. Nowością, jaką wprowadziła w swoich projektach firma Fadesa Polnord Polska jest duża ilość komórek lokatorskich i pomieszczeń służących do przechowywania. Na uwagę zasługuje fakt, że znajdować się one będą, zarówno na poszczególnych piętrach, jak i w garażu podziemnym. Przewidywany termin zakończenia budowy nowej fazy inwestycji to I kwartał 2016 roku.

Wokół powstających obecnie budynków i na obszarze pomiędzy nimi zaaranżowane zostaną tereny zielone, wpisujące się w ogólną koncepcję osiedla. Projektanci zadbali o to by zespolić charakter kompleksu Ostoja Wilanów z wyjątkową architekturą jego prestiżowego sąsiedztwa - Pałacu w Wilanowie i królewskiego kompleksu parkowego. W centralnej części Ostoi Wilanów znajdują się tereny zielone z jeziorkiem o długości 300 m. z mostkami i alejkami spacerowymi. Mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji prywatny park leśny oraz boisko sportowe oświetlone nocą. Na terenie inwestycji znajduje się również kilka stref przeznaczonych do zabawy dla dzieci w różnym wieku.
Podobnie jak Ostoja Wilanów, także Osiedle Innova i Osiedle Moderno, które FPP realizuje we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, wyróżniają się spośród nowych osiedli mieszkaniowych. Bazą ich realizacji jest całościowa koncepcja urbanistyczna służąca wykreowaniu przyjaznej człowiekowi przestrzeni do życia i zapewniająca mieszkańcom maksymalny komfort.
Budowa, wielokrotnie nagradzanego za rozwiązania architektoniczne, Osiedla Innova (531 mieszkań) dobieg

a już końca. Wiosną tego roku deweloper rozpoczął realizację Osiedla Moderno, które w naturalny sposób stało się kontynuacją ostatniego etapu poprzedniej inwestycji na obszarze, który FPP rozbudowuje od 2010 roku. Na początku bieżącego roku Fadesa Polnord Polska świętowała sprzedaż 2 tysięcy mieszkań, z których ponad 450 znalazło nabywców we Wrocławiu.

FPP została utworzona w roku 2005, jej akcjonariuszami są hiszpańska spółka MARTINSA-FADESA S.A. (51% kapitału) i polska spółka POLNORD S.A. (49% kapitału). FPP realizuje kilkuetapowo kompleks Ostoja-Wilanów (www.ostoja-wilanow.com) w Warszawie, Osiedle-Innova (www.osiedle-innova.com) i Osiedle Moderno (www.osiedlemoderno.pl) we Wrocławiu. Oprócz tego FPP posiada w Polsce tereny wystarczające na budowę ponad 1000 mieszkań. Od początku działalności, FPP sprzedała ponad 2.000 mieszkań z czego ponad 1.700 przekazała do użytkowania. W roku 2013, FPP sprzedała 349 mieszkań, oddała do użytkowania 252 lokale mieszkalne i osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 93,4 miliony zł.

 

Warszawa, dn. 23.01.2014 r.

Fadesa Polnord Polska (FPP) sprzedała już 2000 mieszkań

Spółka Fadesa Polnord Polska (FPP) założona w 2005 roku osiągneła w styczniu 2014 roku liczbę 2000 sprzedanych mieszkań

Z wielką satysfakcją, dumą i nadzieją co do przyszłości, chcielibyśmy poinformować, iż od początku działalności firmy, to jest od 2005 roku, sprzedaliśmy już 2000 mieszkań. Chcemy podziekować wszystkim naszym klientom za zaufanie, jakim nas Państwo obdarzyli w momencie wyboru i zakupu mieszkania. Ten sukces oraz zainteresowanie, jakim cieszą się nasze inwestycje, pozwala nam wierzyć, że udało nam się sprostać oczekiwaniom naszych klientów, oraz że spełniamy obietnice co do jakości mieszkań i czasu ich realizacji - mówi Małgorzata Gryc, dyrektor sprzedaży i marketingu.

1

Aktualnie FPP realizuje 2 kompleksy osiedlowe: Ostoja Wilanów (www.ostoja-wilanow.com ) w Warszawie i Osiedle Innova (www.osiedle-innova.com ) we Wrocławiu. Spółka może pochwalić się bardzo dobrą kondycją finansową (niski poziom zadłużenia w instytucjach finansowych i wysoka płynność). Ta gwarancja bezpieczeństwa dla klientów jest dodatkowo wzmocniona poprzez finansowanie budowy obu inwestycji zapewnione przez bank PEKAO S.A.

Inwestycje

Oparta na koncepcji otwarego osiedla oraz idei zrównoważonego rozwoju, Ostoja Wilanów, jest realizowana w 8 etapach. 2044 mieszkania będą zlokalizowane w 31 budynkach wielorodzinnych i willach miejskich, usytuowanych na terenie liczącym 17 ha. Wokół budynków jest ponad 5 ha terenów zielonych, na które składa sie park z roślinnoscią leśną o powierzchni 2 ha oraz park centralny z jeziorkiem płynącym wzdłuż osiedla, częściami rekreacyjnymi, alejami i strefami zabaw dla dzieci.

Ideę stworzenia kompleksu mieszkalnego z przyjaznymi częściami wspólnymi dla jego mieszkańców, udało się również stworzyć na Osiedlu Innova. Projekt składa się z 531 mieszkań zlokalizowanych w 9 eleganckich i klasycznych budynkach, które różnią się kolorowymi detalami wykończenia elewacji. Razem z częściami wspólnymi, placami zabaw, miejscami do odpoczynku, inwestycja jest wyróżniana jako nowoczesne osiedle miejskie o wysokiej jakości.

FPP posiada w swojej ofercie szeroki wybór mieszkań: od najmniejszych jednopokojowych aż do apartamentów i penthousów. Przy ich projektowaniu podstawową uwagę skupiono na funkcjonalności i otwartej przestrzeni. W mieszkaniach jest to osiągnięte dzięki rozkładowi pomieszczeń, dużym oknom oraz wygodnym balkonom lub tarasom. W budynkach natomiast dzięki przestronnym holom, garażom podziemnym, specjalnie do tego przeznaczonym miejscom na wózki i rowery oraz komórkom lokatorskim.

Udziałowcami założonej w 2005 roku FPP są hiszpańska MARTINSA-FADESA S.A. (51% kapitału) oraz POLNORD S.A (49% kapitału). Oprócz aktualnie realizowanych inwestycji, FPP posiada tereny pod budowę dalszych 1100 mieszkań. W 2013 roku FPP sprzedała 355 mieszkań i przekazała klientom 252 mieszkania. Od początku swej działaności FPP sprzedała 2000 mieszkań, z których do użytkowania przekazała 1700.

 

Wrocław, dn. 09.04.2013

Ruszyła budowa kolejnego etapu Osiedla Innova

Fadesa Polnord Polska w swojej wrocławskiej inwestycji - Osiedlu Innova - zbuduje 4 eleganckie budynki, w których znajdzie się 112 mieszkań. Ich sprzedaż rozpocznie się w połowie kwietnia

Osiedle Innova, powstające we wrocławskich Krzykach u zbiegu ulicy Jesionowej, Nyskiej i Pięknej to nowoczesny kompleks  mieszkaniowy, w którym znajdzie się łącznie 535 mieszkań oraz lokali usługowych. Inwestycja została podzielona na pięć etapów.  Ponad 230 lokali zostało już oddanych do użytkowania, a przekazanie kluczy do mieszkań w dwóch realizowanych aktualnie budynkach planowane jest na IV kwartał br.

cam_003_d

Budowa ostatniego, piątego już etapu rozpoczęła się pod koniec marca. W czterech budynkach znajdujących się w południowym krańcu osiedla, tuż obok zieleni i terenów rekreacyjnych należących do sąsiadującej z osiedlem szkoły, powstanie 112 mieszkań (po 28 lokali w budynku). Mieszkania w większości będą trzypokojowe o średniej powierzchni 62 m².

Projekt wyróżnia się prostotą formy. Cztery budynki połączone parterem wykończonym w płycie HPL cechować będą kontrastujące zestawienia kolorystyczne fasady, przeszklenia każdego tarasu, i funkcjonalny rozkład pomieszczeń w mieszkaniach. Świetne nasłonecznienie lokali zostało uzyskane dzięki zastosowaniu dużych, panoramicznych okien i narożnemu usytuowaniu mieszkań, które zwiększa dostęp światła naturalnego przez większość dnia.

W ekskluzywnych budynkach mieścić się będzie po 28 mieszkań z przestronnymi ogrodami na parterach i dużymi tarasami we wszystkich pozostałych mieszkaniach rozmieszczonymi na 6 kondygnacjach. Okna znajdujące się na tylnej fasadzie budynków wychodzić będą na obszary zieleni i tereny rekreacyjne szkoły. Nowe budynki idealnie wkomponowują się w pozostałą część osiedla, stanowiąc zwieńczenie południowej części inwestycji.

Rozległa przestrzeń znajdująca się pomiędzy budynkami, tereny rekreacyjne i place zabaw wpływają na zwiększenie komfortu zamieszkania i służą wypoczynkowi.

Niewątpliwą zaletą osiedla jest jego położenie zaledwie 2 km od Dworca Głównego i 4 km od wrocławskiego Rynku. Pełna infrastruktura miejska i komunikacyjna, jaką zapewnia najbliższa okolica umożliwia mieszkańcom bezpośredni dostęp do licznych placówek handlowo-usługowych, zdrowotnych i oświatowych.

 

FADESA POLNORD POLSKA (FPP)

FPP jest firmą deweloperską działającą w Polsce od 2004 roku, która posiada doświadczenie na lokalnym polskim rynku. Spółka ma dwóch akcjonariuszy: hiszpańską firmę Martinsa-Fadesa (51% kapitału) oraz polską firmę Polnord (49 % kapitału). Siedziby firmy znajdują się w Warszawie i we Wrocławiu.

Do końca 2012 roku sprzedaż spółki FPP przekroczyła liczbę 1650 apartamentów (w Warszawie i we Wrocławiu), a liczba mieszkań oddanych do użytku wyniosła ponad 1430. W grudniu 2012 roku w portfolio spółki znajdowało się 508 mieszkań w budowie w  inwestycjach prowadzonych w Warszawie i we Wrocławiu. Do końca 2013 roku spółka planuje zwiększyć tę liczbę mieszkań będących w fazie realizacji do 960.

Aktualnie FPP realizuje 3 inwestycje:

Ostoja Wilanów, Warszawa (1939 mieszkań): www.ostoja-wilanow.com

Osiedle Innova, Wrocław (535 mieszkań): www.osiedle-innova.com

Villa Botanica, Powsin k. Warszawy (350 mieszkań): www.villa-botanica.com

Finansowanie wszystkich inwestycji zapewnione jest przez Bank Pekao SA (Grupa UniCredit).

Więcej na www.osiedle-innova.com

 

Warszawa, dn. 27.03.2012 r.

Na osiedlu Innova przybędą dwa budynki

Ruszyła budowa i sprzedaż mieszkań w czwartej i piątej fazie realizacji Osiedla Innova we wrocławskich Krzykach

W nowym etapie projektu realizowanego przez Fadesę Polnord Polska w ramach spółki celowej Osiedle Innova we Wrocławiu  przy ulicy Nyskiej powstaną kolejne 184 mieszkania. Docelowo Osiedle Innova tworzyć będzie kompleks dziewięciu budynków wielorodzinnych, w których znajdzie się ponad 530 lokali o podwyższonym standardzie.

zdjecie

W budynkach zrealizowanych i będących na ukończeniu właścicieli znalazło już 235 apartamentów. Nabywcy lokali z pierwszej fazy budowy, która liczy 70 lokali, właśnie przeprowadzają się do swoich mieszkań. Osoby, które kupiły lokale w drugim etapie projektu (71 mieszkań) wprowadzą się do nich do końca drugiego kwartału bieżącego roku.

W obecnie rozpoczętej fazie realizacji inwestycji zaprojektowane zostały mieszkania o powierzchni od 28 mkw. do 81 mkw. z dużymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Na terenie kompleksu, który przygotowany jest do monitoringu  znajdzie się plac zabaw dla dzieci i ogólnodostępne miejsca parkingowe. Przestrzeń wokół budynków wypełnią ciekawe nasadzenia i kompozycje roślinne oraz elementy małej architektury. Koncepcja osiedla opracowana została przez renomowaną wrocławską pracownię architektoniczną APA HUBKA.

Finansowanie inwestycji przez Bank Pekao SA

Bezpieczeństwo realizacji inwestycji zapewnia Bank Pekao SA. Klienci dokonują wpłat na specjalny zastrzeżony rachunek dla nowego etapu inwestycji.

W trwającym obecnie okresie promocyjnym deweloper umożliwia zakup mieszkania w atrakcyjnym systemie finansowania 10/20/70. Dla kupujących oznacza to wpłatę 10 proc. wartości nieruchomości w ciągu 45 dni od podpisania umowy przedwstępnej, 20 proc. w trakcie budowy, a pozostałe 70 proc. kwoty przy odbiorze kluczy po zakończeniu budowy. Oddanie mieszkań powstających w nowym etapie inwestycji przewidziane jest w IV kwartale 2013 roku.

Funkcjonalne mieszkania i wysokiej jakości wykonanie

Największym powodzeniem wśród naszych klientów cieszą się niewielkie mieszkania dwupokojowe. Mieszkanie trzypokojowe można kupić w cenie od 264,5 tys. zł - wylicza Krzysztof Winnicki - Dyrektor oddziału we Wrocławiu i wiceprezes spółki Osiedle Innova. - Układ funkcjonalny nawet niewielkich lokali daje ogromną swobodę planowania wnętrza. Bazując na doświadczeniu zdobytym podczas realizacji naszych inwestycji, zaproponowaliśmy najbardziej optymalne rozwiązania. Dzięki temu, to samo mieszkanie może być oferowane w kilku wariantach. Klienci cenią możliwość rearanżacji wnętrza. Zgodnie ze swoimi indywidualnymi upodobaniami mogą np. zamknąć kuchnię lub wydzielić dodatkowy pokój - tłumaczy.

Wrocławianie decydują się zakup mieszkań na Osiedlu Innova nie tylko z powodu centralnego położenia inwestycji, ale także ze względu na podwyższony standard mieszkań. Części wspólne w budynkach wykończone zostały materiałami wysokiej jakości, jak okładzina kamienna, szkło i drewno. W budynku, do którego właśnie wydawane są klucze sprzedało się już 97 proc. mieszkań, a w tym który ukończony zostanie w II kwartale tego roku właścicieli znalazło 95 proc. lokali. Z kolei w budynku, którego realizacja zakończy się w IV kwartale 2012 roku zostało już tylko 28 proc. mieszkań.

Na granicy dzielnic Krzyki i Śródmieście

Atutem Osiedla Innova jest jego położenie w cichej okolicy, w miejscu gdzie dzielnica Krzyki zbiega się ze Śródmieściem. Od wrocławskiego Dworca Głównego inwestycję dzieli zaledwie 2 km. Niewielka odległość do centrum miasta (7 minut) i rozbudowana okoliczna infrastruktura miejska przyciąga kupujących. W pobliżu osiedla znajdują się szkoły, przedszkola, hipermarkety, banki, park wodny oraz bogata sieć komunikacyjna tramwajowa i autobusowa.

Więcej na www.osiedle-innova.com.pl

Biuro sprzedaży: Wrocław (Krzyki), ul. Jesionowa 40

Tel. 801 702 700

Osiedle Innova - spółka zależna Grupy Fadesa Polnord Polska

Osiedle Innova we Wrocławiu realizowane jest przez spółkę celową Osiedle Innova Sp. z o.o. należącą do grupy Fadesa Polnord Polska (FPP). W 2011 roku FPP sprzedała w całym kraju 453 mieszkania i przekazała do użytkowania 397 mieszkań, osiągając przychód 209 milionów zł.

Poza projektem Osiedle Innova, FPP prowadzi również inne inwestycje w Polsce, w szczególności w Warszawie. Od 2005 roku firma wybudowała ponad 1400 mieszkań. Obecnie w Warszawie realizuje wieloetapowo ekskluzywny kompleks Ostoja Wilanów, w którym powstanie łącznie około 2000 mieszkań. Aktualnie trwa budowa siódmego z ośmiu etapów realizacji inwestycji.

Dodatkowe informacje:

PRESTIGE PUBLIC RELATIONS

prestigepr@prestigepr.pl

tel. 022 620 28 29

www.prestigepr.pl

 

Piątek, 11 marca 2011 roku.

Wyrok Sądu

Martinsa Fadesa wychodzi z największego w historii postępowania upadłościowego

Martinsa Fadesa wyszła ze  stanu upadłości, w którym pogrążona była od lipca 2008 roku,  największej upadłości w historii przedsiębiorczości w Hiszpanii.

EP - Madryt - 11/03/2011 roku.

Sąd Gospodarczy w A Coruña ogłosił wyrok, którym zatwierdza porozumienie zawarte w styczniu między firmą kontrolowaną i kierowaną przez Pana Fernando Martína i jej wierzycielami, w którym ustalono harmonogram i warunki spłaty zadłużenia spółki.

Postanowienie zapadło po tym, jak Sąd odrzucił cztery zażalenia sprzeciwiające się zawartemu porozumieniu, jak wynika z informacji przekazanej przez Sąd Najwyższy w Galicji.  Tak więc sąd wskazuje, że od dzisiejszego piątku 11 marca "ustają skutki ogłoszenia upadłości i wykonywanie uprawnień do kontroli majątkowej" sprawowanej nad firmą.  Oprócz spółki macierzystej, z upadłości wychodzi także pięć spółek zależnych, wobec których orzeczono zawieszenie płatności.

Martinsa tym samym dołącza  do innych wielkich firm sektora, takich jak Llanera y Habitat, którym  również udało się przezwyciężyć upadłość,  ogłoszoną wobec nich po tym, jak pod koniec 2007 roku rozpoczął się kryzys rynku nieruchomości i gospodarki.

Plan spłaty zadłużenia

Na podstawie planu spłaty zatwierdzonego w celu zniesienia nadzoru sądowego, spółka sektora nieruchomości zobowiązuje się do spłaty całego zadłużenia (bez zwolnienia z długu) w okresie ośmiu lat, począwszy od roku 2012.  Ugoda przewiduje przekształcenie 15 % zwykłych kredytów w pożyczki konsorcjalne, natomiast spłata ich w ciągu trzech pierwszych lat (2012-2014) wyniesie zaledwie między 0,25 % i 0,50 % całego zadłużenia.

Ponadto ugoda stwarza bankom możliwość wymiany wierzytelności na akcje w przypadku, gdyby spółka sektora nieruchomości nie spłaciła swojego zadłużenia w nieprzekraczalnym okresie dziesięciu lat (osiem lat przewidzianych w ugodzie plus dwa dodatkowe lata).  Martinsa Fadesa posiada aktywa wycenione na 7.265 milionów euro dla obsługi zadłużenia wynoszącego 6.600 milionów euro, które wykazała na zamknięcie roku obrachunkowego 2010, jak wynika ze sprawozdania spółki opracowanego przez trzech jej syndyków (w osobach Panów Antonio Moreno, Antonia Magdaleno y Angel Martín Torres).

Prawie trzy lata upadłości

Niewypłacalność tej Spółki  sektora nieruchomości została ogłoszona dnia 14 lipca 2008 roku, zaledwie rok po utworzeniu owej grupy kapitałowej, powstałej w wyniku  fuzji przedsiębiorstw Fernando Martina i jego wspólnika Antonio Martina z Fadesą, spółką, której publiczna oferta zakupu akcji wyniosła 4.045 miliony euro.

W ciągu tych dwóch lat i ośmiu miesięcy układania się z wierzycielami spółka starała się podtrzymać prowadzoną działalność.  Dzięki temu udało się jej przekazać do odbioru 5.700 mieszkań i wszcząć 142 postępowania  dotyczące urbanistycznego zagospodarowania terenów.

 

Źródło: Prasa hiszpańska

FADESA POLNORD POLSKA rozpoczyna pierwszy projekt we Wrocławiu
Wrocław, 28.06.2010 - Fadesa Polnord Polska (FPP), firma deweloperska znana z inwestycji obejmującej 1800 mieszkań w Miasteczku Wilanów w Warszawie, rozpoczyna swój pierwszy projekt we Wrocławiu. Na Osiedlu Innova powstanie w sumie 850 mieszkań. Podobnie jak w Warszawie FPP wprowadza we Wrocławiu swoją przystępną politykę cenową - w ciągu pierwszych kilku tygodni sprzedaży gwarantowana cena za 1 mkw. wynosi 5 957 zł brutto.
Osiedle Innova we Wrocławiu Inwestycja realizowana jest przez spółkę Osiedle Innova Sp. z o. o., specjalnie powołaną do zrealizowania tego projektu. Jedynym udziałowcem tej spółki jest Fadesa Polnord Polska. Inwestycja została podzielona na kilka etapów i znajdzie się w niej łącznie ponad 850 mieszkań. W ramach jej pierwszego etapu, którego budowa trwa, powstanie blisko 230 mieszkań.
Niezmienna cena W ciągu pierwszych kilku tygodni sprzedaży, cena wszystkich lokali budowanych na Osiedlu Innova wynosi 5 957 PLN brutto za 1 mkw. Dzięki temu każde z oferowanych mieszkań można nabyć w ramach programu "Rodzina na swoim". Stała cena cechuje oryginalną politykę cenową dewelopera. Po raz pierwszy, i od razu z sukcesem, wprowadzono ją w 2009 roku w ramach wspomnianej inwestycji w Warszawie. Dzięki temu, klienci FPP już przed pierwszą wizytą w biurze sprzedaży wiedzą, ile zapłaciliby za mieszkanie o wybranym metrażu. Jest to odpowiedź na potrzeby klientów z Wrocławia, po załamaniu polityki kredytowej banków na początku 2009 roku.
Średnia powierzchnia mieszkania to 50 mkw. Inwestor oferuje lokale o średniej powierzchni 50 mkw., dostępne w metrażu od 32 do 75 mkw. Projekt architektoniczny Osiedla powstał w renomowanej wrocławskiej pracowni APA HUBKA i uwzględnia europejskie wzorce organizacji nowej przestrzeni miejskiej.  Dbając o walory estetyczne osiedla, zastosowano stylowe i niepowtarzalne rozwiązania oraz kolorystykę elewacji harmonizującą z otoczeniem i naturą. Wysoki standard wykończenia budynków gwarantują między innymi: elementy drewna i bezpiecznego szkła na elewacji, okna typu portfenetr, drzwi antywłamaniowe klasy C, wysoki współczynnik izolacji termicznej i akustycznej, najnowszej generacji systemy teleinformatyczne, opomiarowanie mieszkań zlokalizowane poza lokalem oraz wysokość mieszkań (2,7 metra).
Atutami Osiedla są: spokojna okolica, sąsiedztwo terenów zielonych oraz niewielka odległość od centrum miasta. Nowoczesny kompleks mieszkaniowy powstaje na Krzykach u zbiegu ulic: Pięknej, Nyskiej i Jesionowej, w otoczeniu osiedli Huby i Gaj. Sąsiedztwo licznych przystanków autobusowych i tramwajowych zapewnia szybki i sprawny dojazd do centrum miasta oraz łatwy dostęp do obiektów handlowo-usługowych, galerii handlowych, przedszkoli, szkół, uczelni wyższych czy ośrodków zdrowia.
FPP stała się znana dzięki warszawskiej inwestycji obejmującej 1800 mieszkań. Realizacja osiedla "Ostoja Wilanów" podzielona została na 8 etapów. V etap ukończono w marcu 2010 r. Obecnie realizowany jest VI etap, nad którym prace rozpoczęto w październiku 2009 r. Podobnie jak we Wrocławiu, średnia powierzchnia mieszkań powstających w tym etapie wynosi 50 mkw. - Notujemy obecnie wysoki popyt na mieszkania o tym metrażu. Stała cena naszych lokali zwiększyła jeszcze zainteresowanie naszą inwestycją - mówi Małgorzata Gryc, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu FPP.
FPP jest polską spółką deweloperską działającą w rynku polskim od maja 2005 roku. Udziałowcami spółki są liderzy branży deweloperskiej w Hiszpanii (Martinsa-Fadesa - 51 procent udziałów) i Polsce (Polnord SA - 49 procent udziałów).

 

Rośnie zainteresowanie Ostoją Wilanów

Warszawa, 07.10.2009 - Fadesa Polnord Polska (zwana dalej "FPP") rozpoczyna sprzedaż mieszkań w ramach VI etapu osiedla "Ostoja Wilanów". Do dziś nabywców znalazła już blisko połowa wszystkich mieszkań przewidzianych na całym osiedlu.

262 nowe mieszkania znajdują się od dziś w ofercie spółki Fadesa Polnord Polska. W budynku, którego budowa właśnie się rozpoczęła, najwięcej będzie mieszkań małych - 1- i 2-pokojowych, o powierzchni powyżej 37 mkw. Tylko 19 mieszkań w budynku będzie mieć od 75 do 143 mkw. Wszystkie zostaną oddane w standardzie deweloperskim.

Cena mieszkań w naszej najnowszej ofercie pozwala na ich zakup w ramach programu "Rodzina na swoim". Najtańsze mieszkania oferujemy już od 7257 zł za 1 mkw. - podkreśla Małgorzata Gryc, dyrektor sprzedaży FPP. Deweloper współpracuje z kilkoma bankami, oferującymi preferencyjne warunki dla klientów zdecydowanych na zakup mieszkań w ramach VI etapu inwestycji. Lokale te zostaną oddane do użytku na przełomie 2011 i 2012 roku. W etapie VI zaplanowano także 11 lokali użytkowych. Jednym z nich jest lokal zaprojektowany specjalnie pod przedszkole - przewidziane na około 100 dzieci, wraz ze specjalnym ogródkiem.

Spośród 1800 mieszkań planowanych docelowo na całym osiedlu, blisko 900 zostało już sprzedanych. Aktualnie w ofercie FPP znajduje się 90 mieszkań gotowych do zamieszkania od zaraz. Do użytku mieszkańców oddano już malowniczy park centralny z jeziorem i urokliwymi drewnianymi pomostami. Na najbliższe miesiące zaplanowano uroczyste otwarcie parku leśnego, w skład którego wejdzie unikalny starodrzew oraz ekologiczna ścieżka dydaktyczna dla dzieci. Tereny zielone "Ostoi Wilanów" dostępne są tylko i wyłącznie dla mieszkańców osiedla.

 

INFORMACJE DOTYCZĄCE OTWARCIA PROCESU LIKWIDACJI HISZPAŃSKIEJ SPÓŁKI MARTINSA-FADESA S.A.

Pytania dotyczące MARTINSA-FADESA S.A.

 1. Co oznacza otwarcie procesu likwidacji MARTINSA-FADESA S.A.?

  Dnia szóstego marca 2015 roku, Wydział Gospodarczy Nr 1 Sądu w La Coruña (Hiszpania) zarządził otwarcie procesu likwidacji MARTINSA-FADESA S.A. Firma weszła w proces likwidacji, ponieważ nie udało jej się spłacić zadłużenia wobec wierzycieli w terminach ustanowionych w porozumieniu zawartym z wierzycielami w marcu 2011 roku.

  Trzej członkowie Zarządu upadłościowego, którzy uczestniczyli już w postępowaniu układowym z wierzycielami od 2008 roku do marca 2011 roku zostali powołani na stanowiska likwidatorów MARTINSA-FADESA S.A. Od tej pory do ich kompetencji należy zarządzanie i rozporządzanie majątkiem spółki. Likwidatorzy opracowali plan zbycia mienia MARTINSA-FADESA S.A., który został zatwierdzony przez sędziego nadzorującego likwidację MARTINSA-FADESA S.A. zatwierdzenie planu miało miejsce 29 września 2015 roku.

  Ustawowy termin dla likwidacji wynosi jeden rok. Z uwagi na fakt, że MARTINSA-FADESA S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw w sektorze nieruchomości na terenie Hiszpanii, termin likwidacji został przedłużony do 31 grudnia 2017 roku. Data ta ma charakter wyłącznie referencyjny i okres likwidacji może zostać wydłużony również poza ten termin.

   

  2. Czy likwidacja MARTINSA-FADESA S.A. ma wpływ na jej spółki zależne poza Hiszpanią?

  Likwidacja nie ma wpływu na spółki zależne MARTINSA-FADESA S.A. które mają siedziby poza Hiszpanią. Każda ze spółek posiada odrębną osobowość prawną Międzynarodowe spółki zależne są podmiotami samodzielnymi i niezależnymi od MARTINSA-FADESA S.A. i prowadzą autonomiczną działalność, na którą w żadnym stopniu nie rzutuje proces likwidacji MARTINSA-FADESA S.A.

  Pytania dotyczące FADESA POLNORD POLSKA SP. Z O.O.

  1. Jaki jest procentowy udział MARTINSA-FADESA SA w kapitale FPP?

  MARTINSA-FADESA SA ma 51% udziałów w kapitale FPP.

  2. Czy likwidacja MARTINSA-FADESA S.A. ma wpływ na zarządzanie i działalność FPP?

  Likwidacja MARTINSA-FADESA S.A. nie ma wpływu na FPP. FPP prowadzi projekty budowlane i zarządza zasobami firmy jak zwykle. Kiedy MARTINSA-FADESA S.A. była objęta postępowaniem układowym w okresie od lipca 2008 roku do marca 2011 roku FPP również prowadziła normalną działalność. Od lipca 2008 roku FPP sprzedała ponad 2200 mieszkań w Polsce, z czego 700 w projekcie zapoczątkowanym na wiosnę 2010 roku we Wrocławiu. W tym czasie FPP zakupiła nowe tereny inwestycyjne we Wrocławiu. Obecnie prowadzone projekty w Warszawie i Wrocławiu, zarówno te w trakcie budowy, jak i przygotowywane do realizacji idą zgodnie z planem.

  FPP jest jednym z przedsiębiorstw z segmentu deweloperskiego o najlepszej płynności finansowej w Polsce, z bardzo niskim poziomem zadłużenia wobec banków. Szczegółowe informacje na temat sytuacji FPP oraz sprawozdania finansowe spółki można znaleźć na stronie /pl/dane-finansowe.aspx

   

  Finansowanie

 1. Budowa osiedla OSTOJA-WILANÓW w Warszawie jest finansowana przez bank PEKAO S.A.

 2. Budowa OSIEDLA-MODERNO we Wrocławiu jest finansowana przez bank GETIN NOBLE BANK S.A.

 3. Budowa osiedla APARTAMENTY-INNOVA we Wrocławiu jest finansowana przez bank GETIN NOBLE BANK S.A.

  Wszystkie realizowane projekty deweloperskie podlegają przepisom Ustawy z dnia 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. W projektach deweloperskich OSIEDLE-MODERNO i APARTAMENTY INNOVA we Wrocławiu zaliczki wpłacane przez klientów na ich przyszłe mieszkania dokonywane są na rachunki powiernicze. Projekt OSTOJA -WILANÓW podlega postanowieniom umowy kredytowej zawartej z bankiem PEKAO S.A. Oznacza to, że zaliczki wpłacane przez klientów dokonywane są na rachunki zastrzeżone. Te postanowienia obowiązują od początku realizacji projektu OSTOJA -WILANÓW.

  o Fadesa Polnord Polska

  FPP została utworzona w roku 2005, a jej akcjonariuszami są hiszpańska spółka MARTINSA-FADESA S.A. (51% kapitału) i polska spółka POLNORD S.A. (49% kapitału). FPP realizuje w chwili obecnej inwestycję Ostoja-Wilanów (www.ostoja-wilanow.com) w Warszawie oraz Osiedle-Moderno (www.osiedlemoderno.pl) oraz Apartamenty-Innova (www.apartamentyinnova.pl) we Wrocławiu. Również we Wrocławiu zakończona została realizacji inwestycji Osiedle Innova (www.osiedle-innova.com) Ponadto FPP posiada w Polsce tereny wystarczające do wybudowania ponad 700 mieszkań. Od chwili zawiązania spółki do dnia 30 września 2015 roku, FPP sprzedała 2.478 mieszkań, z tego 700 we Wrocławiu i przekazała klientom 2.154 lokale. W roku 2014 FPP sprzedała 259 mieszkań, przekazała do odbioru 408 lokale i zanotowała przychody ze sprzedaży na 174 miliony złotych.

Warszawa, dnia 9 marca 2015 r. (aktualizacja wg stanu na 5 października 2015)


Stan zaawansowania prac budowlanych w Apartamentach Innova III we Wrocławiu w budynku 6.2 wynosi 44% a w budynku 6.1 wynosi 29%
Stan zaawansowania prac budowlanych w Apartamentach Innova III we Wrocławiu w budynku 6.2 wynosi 39 % a w budynku 6.1 wynosi 27%
Kontakt | Polityka prywatności | Fadesa Polnord Polska
© Fadesa Polnord Polska Sp. z o.o.
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Akceptuję